Detox Express - Eve Servis Diyet Yemek Hizmeti

uyelik-sozlesmesi

DETOX EXPRESS SAĞLIKLI YAŞAM ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
SATIM/HİZMET SÖZLEŞMESİ
Lütfen aşağıdaki şart ve koşulları dikkatlice okuyunuz. Bu sözleşme ile birlikte aşağıdaki koşulları kabul etmiş sayılırsınız. Ayrıca üyelerimizin-müşterilerimizin üyelikleri, vermiş olduğu bilgilerin gizliliği, korunması, ilgili işlemleri ve Sitemizden satışlara ilişkin hususlarda aşağıdaki cari esaslar benimsenecektir.
 1. TARAFLAR
  1. İşbu satım/hizmet sözleşmesi; DİCLEKENT MAH. 617. SK. ATAŞLAR FLAMİNGO A/BLOK NO: 8 AB KAYAPINAR/ DİYARBAKIR adresinde faaliyet gösteren DETOX EXPRESS SAĞLIKLI YAŞAM ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ (bundan sonra sözleşmede DETOX EXPRESS olarak anılacaktır) ile aşağıda imzası/onayı bulunan alıcı (bundan sonra sözleşmede ALICI olarak anılacaktır) arasında yapılmıştır.
 1. SÖZLEŞMENİN KONUSU
  1.  İşbu sözleşmenin konusu; alıcının, DETOX EXPRESS’ e ait telefon veya www.detoxexpress.com.trinternet sitesi üzerinden seçmiş olduğu günlük ve öğünlük gıda ürünlerinin / beslenme paketlerinin (ÜRÜN) satış ve teslimi, çevrimiçi diyet programlarının gerçekleştirilmesi ve buna ilişkin tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenlemektedir.
 1. SÖZLEŞMENİN BAŞLANGICI, SÜRESİ VE SONA ERMESİ
  1. Alıcı DETOX EXPRESS’ e ait telefon veya www.detoxexpress.com.tr internet sitesi üzerinden kayıt yaparak sipariş verebilir. Sözleşmenin yürürlüğe girmesi ve seçilen ürün paketinin teslimatına başlanması için alıcının sipariş ettiği paket bedelini tam olarak ödemiş olması şarttır.  Alıcı ödemenin tahsilatından en az 2 iş günü sonrasında aldığı beslenme planı için başlatma talebinde bulunabilmektedir. Bu işlemden sonra sahip olunan paketler 3 ay süresince kullanılabilir olup bu süreden sonra bedel iadesi olmaksızın kullanılamaz.
  2.  Eğer alıcı pakete devam etmek istiyor ise, paket/sözleşme bitiminde DETOX EXPRESS ile tekrar iletişime geçmeli veya ilk siparişte kendisine yollanan kullanıcı adı ve şifre ile www.detoxexpress.com.tr üzerinden veya DETOX EXPRESS ‘e ait telefondan yeni paket satın alması gerekmektedir.  İş bu sözleşmeye konu son günlük paketin sözleşme koşullarında teslimi ile ya da 3 aylık kullanım süresinin bitiminde kullanılamaz hale gelmesi ile bu sözleşme kendiliğinden sona erer.
4.SİPARİŞ VE TESLİMAT
 1. DETOX EXPRESS sistemine 05412245352 Numaralı iletişim hattımız veya  www.detoxexpress.com.tr  web sitesi aracılığı ile kayıt olabilirsiniz. İletişim numaramızdan gerçekleştirilen kayıtlar ile internet sitesi harici oluşturulan kayıtlarda sorumluluk kabul edilmemektedir.
 
 1. Sizlere daha doğru bir beslenme planı sunabilmemiz için ve özel günlerinizde kampanyalar düzenlemek adına, boy, kilo, yaş gibi kişisel verileriniz hakkında bilgilerinizi almaktayız. Alınan kişisel bilgileriniz üçüncü kişilerle paylaşılmamakta, yalnızca hizmete yönelik olarak alınmakta ve saklanmaktadır. Sistemimize kaydolduğunuzda bize bildirdiğiniz bilgilerin doğruluğundan ve hedefinize yönelik seçtiğiniz beslenme planından (kilo vermek, sağlıklı beslenmek), beslenme biçiminden sorumluluk kabul etmeyiz. Biz  DETOX EXPRESS ’den satın aldığınız beslenme planınıza uygun olarak günlük kalori, karbonhidrat, protein ve yağ dağılımları seçtiğiniz kalori paketine göre hesaplanmış olan günlük menüler oluşturur ve size teslim ederiz.
 
 1. Ödemenin tahsilatından en az 2 iş günü sonrasında aldığınız beslenme planı için başlatma talebinde bulunabilirsiniz. Bu işlemden sonra sahip olunan paketler 3 ay süresince kullanılabilir olup bu süreden sonra bedel iadesi olmaksızın kullanılamaz. DETOX EXPRESS kendi takdiri ile yeni siparişleri kabul etmeme hakkına sahiptir.

 1. Ürünlerimiz sağlık açısından sağlıklı ve özel koşullarda hazırlanıp paketlenirler. Siz de öğünlerinizi buzdolabında muhafaza ediniz. Size teslim edilen DETOX EXPRESS yemek ve ürünlerini korumak tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. DETOX EXPRESS mutfağından çıkan hiçbir üründe koruyucu katkı maddeleri kullanılmadığından tüm ürünler günlük olarak taze ürünler kullanılarak hazırlanır. Lütfen size servis edilen ürünleri ısıtma talimatlarına uygun olarak ısıtınız ve en geç teslim aldığınız kutunun üzerinde yazan son kullanım tarihinde tüketiniz. Aksi takdirde ortaya çıkabilecek herhangi bir problemden DETOX EXPRESS sorumlu değildir.
 
 1. Siparişinizi teslim aldığınızda eksik öğün/ler olduğunu fark etmeniz durumunda, size paketinizi teslim eden kuryeye tutanak tutturmanız gerekmektedir. Aksi takdirde sorumluluk kabul edilmeyecektir.

 1. Günlük teslimatlar sırasında seçmiş olduğunuz saat diliminde ve bildirmiş olduğunuz adreste paketinizi getiren kurye 5 dk. Süresince size veya paketinizin teslim edilmesini bildirdiğiniz kişiye ulaşamaz ise paketleriniz DETOX EXPRESS mutfağına geri getirilir. Geri gelen paketler aynı gün saat 18:00’a kadar DETOX EXPRESS mutfağında sağlıklı koşullarda muhafaza edilir. Bu süre içerisinde paketlerinizi kendi imkânlarınız ile DETOX EXPRESS mutfağından teslim alabilirsiniz. Teslim alınmayan paketler saat 18.00 itibariyle DETOX EXPRESS sorumluluğunda değildir.
 
 1. Ürünlerimizi size mükemmel bir halde ulaştırmaya özen gösteririz. Özel durumlarınızı gözetiriz fakat alerjik reaksiyon gösterebilecek gıdalara karşı sorumluluk siz müşterilerimizeaittir. Eğer eksik bir öğün gönderilirse, kuryemizden paketinizi teslim aldığınız sırada mutlaka tutanak tutmalısınız. Teslimat anında paketin ezik olması, öğün ambalajlarının açık olması gibi herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında paketleri teslim eden kuryeye bilgi verilmesi ve konu ile ilgili tutanak tutulması gerekmektedir. Bu durumda kurye paketi DETOX EXPRESS mutfağına geri getirir ve sorunlu olan öğünler için gerekli işlem yapılır. Diyetisyenimiz ile çalışanlar gözetiminde, elimizde bulundurduğumuz şahit numuneler ile karşılaştırma ve yapılacak olan diğer değerlendirmelerden sonra, sorunun DETOX EXPRESS ‘den kaynaklandığı durumlarda;
 
   1. İmkân dâhilindeyse, sizin tercihleriniz doğrultusunda aynı gün içerisinde geçerli öğünler servis alanımız içerisindeki istediğiniz adrese teslim edilir.
 
   1. Aksi takdirde 3 iş günü içinde istediğiniz günde sorunlu olan öğün/paketi kullanabilirsiniz.
 
 1. Paketinizi teslim almanızın ardından öğünleriniz ile ilgili herhangi bir sorun olduğunu fark etmeniz durumunda konuyu en geç ertesi gün saat 10.00’a kadar 05412245352 Numaralı hattımızdan ya da www.detoxexpress.com.tr  mail adresimizden bildirmeniz gerekmektedir. Kendi imkânlarınız ile veya size ertesi gün gelen kurye ile sorunlu öğünleri DETOX EXPRESS mutfağına geri yollamanız gerekli işlemlerin başlamasına yetecektir. Diyetisyenimiz ile çalışanlar gözetiminde, elimizde bulundurduğumuz şahit numuneler ile karşılaştırmak ve yapılacak olan diğer değerlendirmelerden sonra, sorunun DETOX EXPRESS ‘den kaynaklandığı durumlarda;
 
   1. İmkân dâhilindeyse, sizin tercihleriniz doğrultusunda aynı gün içerisinde geçerli öğünler servis alanımız içerisindeki istediğiniz adrese teslim edilir.
 
   1. Aksi takdirde 3 iş günü içinde istediğiniz günde sorunlu olan öğün/paketi kullanabilirsiniz.
 1. SÖZLEŞME BEDELİ VE ÖDEME 
Ödemelerinizi kredi kartı ve havale ile gerçekleştirebilirsiniz. Almak istediğiniz hizmet paketine kayıt olduğunuzda sahip olduğunuz paketin toplam tutarı, en geç paketlerinizin başlama tarihinden 2 iş günü öncesinde saat 16:30’a kadar tahsil edilir. Bu süre içinde ücret tahsil edilemez, eksik tahsil edilir ya da güncel ödeme şeklinden farklı bir yöntem ile ödenir ise, DETOX EXPRESS siparişi iptal etme veya değiştirme hakkına sahiptir.
Eğer paketinize devam etmek istiyorsanız, paket bitiminde bizimle tekrar iletişime geçmeniz veya ilk siparişinizde size yollanan kullanıcı adı ve şifreniz ile www.detoxexpress.com.tr üzerinden veya 05412245352 Numaralı hattımız üzerinden yeni paket satın almanız gerekmektedir. Aksi takdirde devam etmek istemediğinizi varsayarız. Fiyatlarımız önceden bildirmeksizin değişebilir. Hali hazırda sahip olduğunuz bir paket varsa, ek ücret ödemeniz gerekmez. Paketinizin bitiminden sonra alacağınız yeni paketlerde yeni tarife üzerinden ücretlendirilirsiniz.
 1. SÖZLEŞMENİN FESHİ, ERTELENMESİ, DEVREDİLMESİ VE SÖZLEŞMEYE DEVAM EDİLMESİ
 
  1. Satın alınan DETOX EXPRESS servisi ile ilgili diyetisyen ve üretim ekibimizin çalışmaları ürün tedariki en az 7 iş günü öncesinden başlamaktadır. Üretim için gerekli olan malzemelerin alımı en az 7 iş günü öncesinden ürün stok durumu ise paketler kapsamında aylık olarak satın alındığından sahip olunan paketler iptal edilip ücret iadesi yapılamasa da kalan paketler devredilebilir veya kullanımı daha sonraki bir tarihe ertelenebilir yahut üyenin talebi halinde başka bir hizmet paketimiz ile değiştirilebilmektedir.
 
  1. Sahip olunan paketler ile ilgili her türlü erteleme isteğinin en az 2 iş günü öncesinden saat 10.00 ’a kadar 05412245352 Numaralı hattımızdan haber verilmesi, teyidinin alınması veya www.detoxexpress.com.tr ‘ dan kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılarak çevrimiçi olarak ilgili işlemin yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde erteleme/düzenleme gerçekleştirilemez.

  1. Adres ve teslimat saati değişiklikleri için 1 iş günü öncesinden en geç saat 12.00’a kadar değişikliğin 05412245352 numaralı hattımızdan bildirilmesi, teyidinin alınması veya www.detoxexpress.com.tr web sitemizden kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılarak ilgili işlemin online olarak yapılması yeterlidir.
 
  1. Menülerin devredilen kişiye uygun hale getirilmesi için en az 2 iş gününe ihtiyacımız vardır. Devir işleminin sağlıklı olması için en az 2 iş günü öncesinden en geç 11.00’a kadar haber veriniz. Aksi takdirde menüler önceki paket sahibinin günlük kalori belirlemesine göre gönderilecektir.

  1. Tarih değişikliklerinizde en az 2 iş günü öncesinden en geç 10.00 ’a kadar, teslimat saat ve adres değişiklikleriniz için en az 1 iş günü öncesinden en geç saat 11.00’a kadar ilgili işlemleri yapıyor olmanız işleminizin gerçekleşmesi için zorunludur.
 
  1. Paketleriniz ile ilgili taleplerinizi bize e-posta yolu ile iletmeniz durumunda 60 dakika içerisinde bizden yazılı geri dönüş almamanız durumunda teknik aksaklık dolayısıyla e-postanızın elimize ulaşmamış olma ihtimali ile 05412245352 Numaralı hattımızdan talebinizi iletmeniz gerekmektedir. Teknik sebepler ile elimize ulaşmayan taleplerinizin yerine getirilmemesinden DETOX EXPRESS sorumlu değildir. DETOX EXPRESS sistemi yapılan tüm düzenlemeleri e-posta yolu ile size iletmektedir. Konfirmasyon bilgisi alınmamış işlemler sizin sorumluluğunuzdadır. Sistemde yapılan düzenlemelerin e-posta yolu ile size gelmesinin ardından bu e-postayı kontrol etmek ve hata var ise bunların düzeltilmesini talep etmek sizin sorumluluğunuzdadır.

 1. SÖZLEŞMENİN GİZLİLİĞİ
DETOX EXPRESS, bu sözleşme kapsamında alıcı hakkında edinmiş olduğu bilgi ve belgeleri üçüncü şahıslarla paylaşmayacağını, bu sözleşmedeki yükümlülüklerini yerine getirme kapsamı dışında kullanmayacağını, bu sözleşme kapsamında yapılacak olan ödemelere ilişkin kredi kartı ya da banka hesabı bilgilerinin kaydedilmeyeceğini ve hiçbir şekilde saklanmayacağını taahhüt etmektedir.
 
 1. MÜCBİR SEBEPLER 
                Hukuken mücbir sebep, beklenmeyen hal ve öngörülemez sayılan tüm durumlarda DETOX EXPRESS işbu "WEB SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI" nı geç ifa etmekten veya ifa etmemekten dolayı yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, DETOX EXPRESS açısından, gecikme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için DETOX EXPRESS ’in herhangi bir tazminat yükümlülüğü doğurmayacaktır.
 
 1. İHTİLAFLARIN ÇÖZÜMÜ VE YETKİLİ MAHKEME
Taraflar arasında, bu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümünde; telefon, bilgisayar, mail yazışmaları, ticari defter ve kayıtları müşterinin bilgisi dâhilinde olan ses kaydı kesin delil kabul edilecektir.
Bu koşul ve şartlardaki tüm maddeler usul yasa ve mevzuata uygun olup web sitesi kullanımı ve DETOX EXPRESS’ den alışveriş ile ilgili taraflar arasında doğacak herhangi bir anlaşmazlıkta Diyarbakır (Merkez) Mahkemeleri ile Diyarbakır İcra Daireleri yetkilidir.